CEP – Condor European Props

Bezpieczeństwo pracy na budowie jest problemem bardzo uciążliwym. W Europie sektor budowlany jest nadal sektorem o największym zagrożeniu nieszczęśliwymi wypadkami przy pracy. W budownictwie należy zmierzyć się z wielorakimi problemami. Najważniejszym jest niewątpliwie zagadnienie wykonania robót tymczasowych, między innymi systemów wsporczych. Istotnie, liczne są przypadki wykonania konstrukcji wsporczych z materiałów niskiej lub ieudokumentowanej jakości, w celu ograniczenia ich ceny, albo stempli wprowadzonych na rynek bez żadnej informacji o ich nośności i trwałości produktu w odniesieniu do warunków ich eksploatacji.

Norma UNI ENI 065 powstała właśnie po to, aby uczynić zadość temu wymogowi. Norma ta narzuca klasyfikację stempli w odniesieniu do ich nośności i wprowadza dokładne zalecenia odnośnie geometrii i właściwosci mechanicznych różnych elementów składowych stempli. Ta sama norma wprowadza serię przepisów certyfikujących jakość stalowych stempli teleskopowych regulowanych, z gwintem wewnętrznym lub zewnętrznym, przeznaczonych do użytku na budowie. W tym celu zostały wyszczególnione materiały, wymagania projektowe, alternatywy zabezpieczenia przeciwkorozyjnego i metody kontroli z wykorzystaniem zarówno obliczeń, jak i prób doświadczalnych.
Zgodne ze standardem europejskim są stemple CEP - Condor European Props – produkowane przez Condor Group. Umożliwiają one użytkownikowi wybór stempla o właściwościach konstrukcyjnych i udźwigu najbardziej odpowiadającym specyficznym warunkom budowy i mającego gwarancję klasy przynależności.

Produkowane są trzy modele stempli CEP:
CEP 10 o udźwigu zmiennym od 30 do 10 kN;
CEP 20 o udźwigu zmiennym od 35 do 20 kN;
CEP 30 o udźwigu zmiennym od 40 do 30 kN.
oraz stemple aluminiowe

Stemple są produkowane w dwu wersjach: ocynkowanej na gorąco i lakierowanej.

Stemple budowlane

Wszelkie prawa zastrzeżone © Techno Grup 2009-2014
Firma Techno Grup prowadzi sprzedaż i wynajem: rusztowania, deskowania, szalunki ścienne, szalunki stropowe.
Projekt i wykonanie Tinker Media. Hosting WWW potaczek.pl.