SYSTEM trybun

Ze względu na swoją różnorodność system Mulicom stosowany jest również w dziedzinie wydarzeń sportowych, kulturalnych i muzycznych. Konstrukcje estrad, wież nagłaśniających i oświetleniowych, kabin reżyserskich, trybun, to tylko niektóre z najczęstszych zastosowań, które można zrealizować.

 

MULTICOM - Trybuny

Trybuny MULTICOM są trybunami wykorzystywanymi w różnego rodzaju obiektach sportowych oraz kulturalnych i muzycznych, zarówno na wolnym powietrzu jak i pomieszczeniach zamkniętych. Wykonane są z elementów modularnych (podpory, części boczne, konstrukcje nośne siedzeń, wielowarstwowe podesty I klasy przeciwpożarowej) zostały zamontowane na konstrukcji podziemnej skladającej się ze standardowych elementów systemu MULTICOM. Każdy moduł ma wymiary 150 x 250 cm i sklada się z dwóch stopni o wysokości 250 mm. Na ramie nośnej siedzeń o wymiarach 30 x 250 cm zamontowano pięć pojedynczych siedzeń z polipropylenu, dostępnych w wersji z oparciem i bez oparcia.
Trybuna jest przedzielona prostokątnymi schodami ze stopniami o przeciwpoślizgowej powierzchni przejścia o szerokości 150 cm, wysokości 12,5 i podnóżku 37,5 cm.
Poręcze, zarówno boczne jak i tylne, zostały wykonane ze stali ocynkowanej i mają wysokość minimum 100,5 cm; charakteryzują się wytrzymałością na nacisk boczny poziomy wywierany na poręcz równy 150 kg/m.
Oprócz masy własnej trybuny są w stanie unieść, oprócz masy przewidzianej przepisami prawnymi, rozłożone obciążenie dodatkowe wynoszące 600 kg/m2.
Podesty komunikacyjne zostały wykonane z wielowarstwowego drewna brzozowego (o grubości 18 mm) o powierzchni przeciwpoślizgowej; są one niepalne (I klasa odporności). Drewno ma ciepłą barwę ciemnobrązową. Trybuny są wyposażone w odpowiednie systemy odpływowe wód opadowych.

MULTICOM - wieże wsporcze

Konstrukcje wsporcze MULTICOM są wykonane z elementów standardowych i w wielu sytuacjach ich zastosowanie jest korzystniejsze niż tradycyjne systemy stemplowania.
Konstrukcje wsporcze zostały standardowo przystosowane do betonowania na wysokości do 20 m i moga być używane do betonowania mostów, wiaduktów i betonowania poziomego w ogóle. Prostota użytkowania i montowania umożliwiają formowanie konstrukcji o zmiennej geometrii i betonowanie stropów nawet o znacznej grubości. Istotnie konstrukcje wsporcze MULTICOM o 50 cm poziomych i pionowych elementach modularnych (z wyłączeniem regulacji podstawek i głowic z wałem regulowanym i udźwigu zmiennym od 30 kN do 50 kN na drążek moga zostać skonfigurowane w oparciu o wymiary i kształty wylewki i są przesuwalne za pomocą wsporników odwracanych i kółek obrotowych bez potrzeby demontażu.

 

 

MULTICOM - schody wieżowe

Wchodzenie i schodzenie przez włazy systemów rusztowań jest często bardzo niewygodne. Dlatego też system MULTICOM  oferuje możliwość zmontowania schodów wieżowych wydłużanych i nadstawianych, stosowanych zarówno wewnątrz dodatkowych przestrzeni rusztowań, jak też na zewnątrz tradycyjnych rusztowań szkieletowych.  Wymiary rzutu konstrukcji rusztowania wynoszą 150 x 250 cm, co dwa metry stosowany jest spocznik, a rusztowanie może być wznoszone z elementów podstawowych do wysokości 60 m.
Schody umożliwiające wejście na rusztowanie mają konstrukcjhę aluminiową o szerokości 61,2 cm; ergonomiczne poręcze przebiegają zgodnie z linią samej rampy schodów i poręczy wewnętrznych.
Zastosowanie schodów wieżowych wymaga wykonania obliczeń firmowanych przez uprawnionego inżyniera.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Techno Grup 2009-2014
Firma Techno Grup prowadzi sprzedaż i wynajem: rusztowania, deskowania, szalunki ścienne, szalunki stropowe.
Projekt i wykonanie Tinker Media. Hosting WWW potaczek.pl.